Pages Menu
 

Categories Menu

Posted by on lis 12, 2017 in Biznes |

Prowadzenie księgowości nie musi być drogie

Każda firma musi w sposób dokładny, staranny prowadzić księgowość. Nie ma tutaj miejsca na pomyłki, nie ma miejsca na jakiekolwiek błędy. Nawet najmniejsze złe wyliczenia, złe księgowanie, błędy w zapisach mogą spowodować ogromne kary. Fiskus czy też Zakład Ubezpieczeń Społecznych nie mają litości. Dlatego wszyscy przedsiębiorcy, którzy prowadzą samodzielnie księgi, rachunkowość w firmie powinni zdecydowanie postawić na usługi specjalistów. Prowadzenie księgowości przez wyspecjalizowane biura rachunkowe, księgowych nie jest kosztowne co można w łatwy sposób udowodnić.

Mała firma, mała rachunkowość czyli coś co nie wymaga wielkich nakładów na obsługę księgowości. Podstawowe działania księgowości zewnętrznej zamykać się będą w kwotach od 100 do 200 zł. Wraz ze wzrostem firmy, kiedy zaczyna się pojawiać większy przychód, kiedy wystawia się coraz więcej dokumentów księgowych to cena wzrasta. Jednak nie na tyle aby liczyć się z jakimiś ogromnymi kosztami. Lepiej zapłacić specjaliście niż samodzielnie ślęczeć nocami, w weekendy nad firmową księgowością.

Kolejnym argumentem przemawiającym za współpracą z biurem księgowym jest fakt, że to przedstawiciel takiego biura będzie kontaktował się z urzędami. W momencie podpisania umowy staje się przedstawicielem przedsiębiorcy oraz odpowiada za przechowywanie ksiąg rachunkowych i innych dokumentacji księgowych. W odwrotnej sytuacji przedsiębiorca traci czas „na wycieczki” do urzędów oraz musi wygospodarować miejsce w firmie na liczne segregatory, pilnować w księgach porządku.