Pages Menu
 

Categories Menu

Posted by on kwi 13, 2021 in Biznes |

Kiedy biuro wirtualne się opłaca?

Kiedy biuro wirtualne się opłaca?

Mimo że biuro wirtualne jest stosunkowo nową usługą, cieszy się coraz większą popularnością. W samej Warszawie znajduje się ponad 5 milionów metrów kwadratowych takich powierzchni. Na czym polegają propozycje oferowane przez biura wirtualne? To przede wszystkim dodatkowe możliwości dla osób prowadzących jednoosobową działalność gospodarczą i freelancerów, jednak nie tylko oni na rozwiązaniu skorzystają. Dowiedz się więcej.

1. Na czym polega usługa oferowana przez biuro wirtualne?

2. Biura wirtualne – kiedy się opłacają?

3. Na co zwrócić uwagę, wybierając wirtualne biura?

Pomysłodawcą samej idei, jaką jest wirtualne biuro, był Ralph Gregory. Zauważył on, że w pewnych branżach, zwłaszcza wśród małych i średnich podmiotów, wcale nie jest potrzebna stała siedziba firmy, a część osób decyduje się na wynajęcie lokalu tylko po to, by mieć adres dla firmy. Rozwiązaniem staje się wówczas koncepcja, o której więcej można przeczytać na: biurowirtualnewarszawa.pl.

Na czym polega usługa oferowana przez biuro wirtualne?

Wirtualne biuro to idealne rozwiązanie dla drobnych przedsiębiorców, freelancerów, artystów, headhunterów. Jego największą zaletą są oszczędności, związane ze znacznym zredukowaniem kosztów administracyjnych. Jak można przeczytać na biurowirtualnewarszawa.pl, decydując się na proponowany adres na siedzibę, nie trzeba inwestować w lokal. Wirtualny adres znajduje się we wszystkich dokumentach firmy, na przykład jako adres KRS, dzięki czemu nie trzeba upubliczniać danych prywatnego mieszkania na potrzeby urzędowe.

Oprócz tego adres siedziby firmy to często dodatkowe udogodnienia, na przykład:

  • sale spotkań do wynajęcia,
  • wirtualny sekretariat, obsługa korespondencji i telefonów,
  • coworking, czyli wynajem biurek.

Jak więc widać, wirtualna siedziba niekiedy pozwala również na realną bytność. Tanie biuro wirtualne to dodatkowe usługi.

Biura wirtualne – kiedy się opłacają?

Oferty typu „wirtualne biuro najtaniej”, jakie proponuje Warszawa, poznać można na: biurowirtualnewarszawa.pl. Wynajem adresu przydaje się przede wszystkim osobom, które nie przyjmują klientów stacjonarnie, a potrzebny jest im adres na siedzibę działalności gospodarczej. Oczywiście, zawsze można podać jako adres do rejestracji spółki ten domowy, nie każdy jednak chce upubliczniać tego rodzaju informacje. W tym przypadku droższe i tanie wirtualne biura sprawdzają się, tym bardziej, że można w ten sposób zyskać prestiżowy adres dla firmy.

Na co zwrócić uwagę, wybierając wirtualne biura?

Nie zawsze wirtualne biuro tanio wynajęte opłaca się najbardziej. Oczywiście, takie rozwiązanie ma swoje zalety, jeśli jednak komuś zależy głównie na skojarzeniu z prestiżem, warto wybrać bardziej znany, a więc nieco droższy adres na siedzibę spółki. Dla niektórych osób lokalizacja ma także znaczenie praktyczne, gdy adres wirtualny trzeba będzie odwiedzić osobiście. Jeśli priorytetem jest adres na siedzibę firmy czy adres do rejestracji firmy, usługi dodatkowe mają ograniczone znaczenie. Jeśli jednak planowane są sporadyczne spotkania z klientami czy partnerami, dobrze gdy wirtualny adres do KRS może na jakiś czas zamienić się w ten prawdziwy.