Pages Menu
 

Categories Menu

Posted by on kwi 9, 2021 in Finanse |

PIT online 2021 – do 30 kwietnia

PIT online 2021 – do 30 kwietnia

Czy wiesz, że jeśli jeszcze nie rozliczyłeś się z urzędem skarbowym, to już zostało Ci naprawdę niewiele czasu? W roku 2021 terminem na oddanie deklaracji jest dzień 30 kwietnia – niezależnie od tego, czy rozliczasz się za pomocą aplikacji, czy na papierze! To już naprawdę niedługo, dlatego może lepiej jest rozważyć pomysł rozliczenia się w tym roku przez internet? Zwłaszcza, że w dobie pandemii i restrykcji pojawianie się w miejscach tuż przed terminem, które mogą być zatłoczone, grozi rozprzestrzenianiem koronawirusa i obowiązkową kwarantanną, a nie jest to nic przyjemnego.

Jeśli jesteś stosunkowo młody, pozwól osobom starszym na załatwienie swoich spraw w urzędzie osobiście, jeśli nie są przekonane co do korzystania z aplikacji w necie, natomiast zauważ, że korzystanie z aplikacji mobilnej lub strony internetowej umożliwia Ci szybkie i bezpiecznie rozliczenie się nie tylko z PIT 37 online! Dzięki takim aplikacjom możesz rozliczyć się w nocy o północy i w dowolnym miejscu – pod jednym warunkiem – dostępu do internetu.

Co umożliwia rozliczanie się przez aplikację?

Przede wszystkim pozwala na rozliczanie się niemal z 40 różnych rodzajów PITów. W tym także PIT 36 i PIT 36L. Bezpieczna aplikacja, która spotkała się z aprobatą Ministerstwa Cyfryzacji, będzie odpowiedzialna za bezpieczne przesyłanie Twoich danych między Urzędem Skarbowym a Tobą. Największym plusem jest to, że trudno będzie o pomyłkę, ponieważ na podstawie Twoich danych wpisywanych do aplikacji apka sama obliczy należne podatki, a także pozwoli Ci wybrać stosowne dla Ciebie ulgi i zweryfikować lub nawet zmienić pozostałe dane.

pit 37 online

Rozliczanie PITów przez Internet to rzeczywiście fajna sprawa

Dlatego każdego roku coraz więcej ludzi decyduje się na rozliczanie przez internet. Są wypróbowane aplikacje, które automatycznie przeprowadzą Cię przez procesy rozliczania się z Urzędem Skarbowym w sposób szybki i dokładny. PIT 2021 to gwarancja oszczędności czasu w zakresie rozliczania się z Urzędem, ale także gwarancja poprawności kalkulacyjnych. Zapomnij o błędach powodowanych brakiem uwagi! Wszystkie kalkulacje są zautomatyzowane, a połączenie z Twoim urzędem szyfrowane, dzięki czemu masz niezbitą pewność, że dane przechodzą w kanale tylko między Tobą a urzędem i nikim innym. To doskonałe rozwiązanie, jeśli z jakichś powodów nie rozliczasz się wspólnie z małżonkiem. Ponadto, rozliczanie się w aplikacji to również ekologiczne rozwiązanie. Pomyśl o tej tonie papieru, którą oszczędzamy każdego roku dzięki rozliczaniu się w aplikacji. Dodatkowo, swoboda w rozliczaniu się dotycząca zarówno miejsca, jak i czasu, jest czymś, czego nie otrzymamy wybierając się po oddanie wypełnionego druku do urzędu skarbowego. Ktoś mógłby powiedzieć, że przecież w urzędzie skarbowym są do tego przeszkoleni urzędnicy, którzy wytłumaczą, i tak dalej… ale obecnie w aplikacji od zaufanego dostawcy również mamy opcję zapoznania się ze wskazówkami oraz bardzo czytelnymi poradami tam, gdzie możemy mieć wątpliwości. Prawo wytłumaczone jest na bardzo ludzki i przystępny do zrozumienia język, dlatego bez problemu poradzimy sobie sami wypełniając nasz PIT online i przesyłając go elektronicznie do naszego urzędu skarbowego.