Pages Menu
 

Categories Menu

Posted by on sty 1, 2017 in Inne |

Ryby jako sposób na zbyt wysoki poziom cholesterolu

Ryby jako sposób na zbyt wysoki poziom cholesterolu

Obecnie wiele osób prowadzi zabiegany tryb życia, często nie przywiązując zbyt dużej uwagi do zdrowia, które prędzej czy później odbija się na jakości naszego życia. Warto co jakiś czas zrobić kontrolne badania krwi, aby być pewnym, że w naszym organizmie wszystko funkcjonuje prawidłowo. Jednak często okazuje się, że poziom naszego cholesterolu znacznie odbiega od normy. Pojawia się więc pytanie jak doprowadzić jego stan do normy i jak obniżyć poziom cholesterolu.

 

Jedną z kluczowych decyzji, która przyniesie najlepsze efekty jest na pewno zmiana diety, a zwłaszcza włączenie do niej ryb.
To właśnie one zawierają w swym składzie zdrowe kwasy Omega-3, które obniżają ciśnienie krwi i ryzyko rozwoju blaszki miażdżycowej. Zwłaszcza dobre są makrele, sardynki, łososie, pstrągi i halibuty.
Warto jednak zwrócić większą uwagę na sposób ich przyrządzenia, jednym z najzdrowszych będzie ugotowani ryby na parze z ziołami lub upieczenie jej w piekarniku, aby ograniczyć spożywanie niezdrowych tłuszczów.
Jeśli ktoś jednak nie lubi ryb, warto wtedy do codziennej diety włączyć siemię lniane lub olej lniany, które również zawierają zdrowe kwasy Omega-3.