Pages Menu
 

Categories Menu

Posted by on lut 27, 2017 in Inne |

Gryzący po rękach szczeniak.

Gryzący po rękach szczeniak.

Gryzienie, podgryzanie i żucie to naturalna potrzeba szczeniąt, dzięki której poznają świat, oraz niestety jeden z najczęstszych problemów właścicieli, których dłonie i stopy często padają ofiary cienkich i ostrych psich ząbków.
Szczeniaki gryzą z różnych powodów: z nudów, szukając zaczepki do zabawy, chcąc zwrócić na siebie uwagę… Czasami gryzą, ponieważ swędzą je dziąsła, co jest oznaką zbliżającej się wymiany zębów mlecznych na stałe. Niezależnie od powodu fakt gryzienia może być bolesny i uciążliwy, co zatem robić?
Kiedy szczeniak gryzie po rękach powinniśmy przerwać zabawę i nie pozwalać na to.

 

Nie można utrwalać negatywnych zachowań pokazując szczeniakowi, że gryzienie to świetna zabawa i może to robić. Powinniśmy raczej spróbować zainteresować psa gryzakiem lub szarpakiem, żeby przenieść jego uwagę na gryzienie czegoś innego. Szczeniak gryzie po rękach lub stopach, bo często sami zaczepiając go tymi częściami ciała go do tego zachęcamy. Nie uczmy psów, że nasze dłonie to ich zabawki.
Jeśli zachęta do zabawy szarpakiem nie przynosi rezultatów w przypadku gryzienia psa należy go odizolować na przykład poprzez wyprowadzenie na kilka minut do innego pokoju.